ԱՄՆ ՄԶԳ/Հայաստանի առաքելության տնօրենի պաշտոնակատար Դեյվիդ Հոֆմանի այցը Իջևանի ԻնֆոՏուն
ԱՄՆ ՄԶԳ/Հայաստանի առաքելության տնօրենի պաշտոնակատար Դեյվիդ Հոֆմանն այցելեց ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության աջակցությամբ գործող Իջևանի ԻնֆոՏուն՝ հանդիպելու համայնքային ակտիվիստների և կամավորների այս շատ եռանդուն և էներգետիկ խմբին:
Հիմնադրումից սկսած՝ Ijevan InfoTun/Իջևան ԻնֆոՏուն-ը կարևոր նշանակություն է ունեցել համայնքի հրատապ կարիքների լուծման և մարզում տեղական ինքնակառավարման մարմինների գործողությունների մոնիտորինգի հարցում:
Ijevan InfoTun/Իջևան ԻնֆոՏուն-ը հիմնադրվել է 2013 թվականին։ Այն Հայաստանում գործող 10 ինֆոտներից մեկն է, որը նպաստում է մեդիա գրագիտության զարգացմանը և խրախուսում նոր մեդիա գործիքների օգտագործումը: Այն նպաստում է քաղաքացիական լրագրության տարածմանը՝ ծառայելով որպես համայնքային խնդիրների վերաբերյալ ինֆորմացիայի փոխանակման կենտրոն։
Հանդիպման ժամանակ մասնակիցները պատմեցին, թե ինչպես են COVID-19-ի դժվարին շրջանում արդյունավետորեն գործակցում տեղական ինքնակառավարման մարմինների հետ։

On his visit to Armenia’s Tavush marz, USAID/Armenia’s Acting Mission Director, David Hoffman, visited USAID-supported Ijevan InfoTun to meet this very dynamic and energetic group of community activists and volunteers.
Since its inception, InfoTun has been critical in addressing pressing community needs and monitoring the local government operations across the marz. Ijevan InfoTun was established in 2013, and is one of ten InfoTuns across Armenia that is working to boost media literacy and encourage the use of new media.
InfoTun encourages citizen participation in producing news and serves as an information-sharing hub on community issues. During their meeting, youth activists shared how they recently engaged with local governments in their marz in the challenging COVID-19 environment.