Հուլիսի 9-ին ավարտվեց հերթական Մարդամեջը։ Երրորդ՝ ամենահագեցած օրվա ընթացքում մարդամեջցիները վերջնականացրին իրենց ծրագրերը և ներկայացրին ընտրող հանձնաժողովին։
Հայաստանի հանրային ռադիոյի Վերնատուն հաղորդաշարի շրջանակներում արձակագիր, ԵՀՀ գլխավոր տնօրեն Գևորգ Տեր-Գաբրիելյանը խոսում է բռնության մշակույթի, դրա արմատների, դրսևորումների և դրա դեմ պայքարի թեմաների շուրջ։
EPF's religious tolerance and non-discrimination initiative's positive impact is acknowledged in the 2021 report.
Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամի գլխավոր տնօրեն Գևորգ Տեր-Գաբրիելյանը A-politic հաղորդաշարի շրջանակներում Արամ Աբրահամյանի հետ խոսում է Խորհրդային Միության ժառանգության և Հայաստանում (ու ոչ միայն) դրա ազդեցության մասին։
«Գրական կայարան» կազմակերպությունը արդեն 3 –րդ տարին է իրականացնում է «Երիտասարդական գրականագիտական մրցույթ», որի նպատակն է գրականությամբ հետաքրքրվող երիտասարդների շրջանում զարգացնել քննադատական ու վերլուծական միտքը, ժամանակակից հայ գրողների ստեղծագործությունների մասին գրախոսություններ գրելու հմտությունները։
Հայտնի են «Երիտասարդական գրականագիտական մրցույթ» ծրագրի ամփոփիչ մրցանակաբաշխության հաղթողները։ Երևանում և հանրապետության չորս մարզերում (Լոռի, Տավուշ, Գեղարքունիք,Վայոց ձոր) անցկացվել են դասընթացներ, որից հետո դիմորդները ներկայացրել են գրախոսական աշխատանքներ։ Մրցանակաբաշխությունից հետո զրուցել ենք «Գրական Կայարան» ՀԿ-ի տնօրեն, արձակագիր Սուսաննա Հարությունյանի հետ։