Մենք փնտրում ենք ակտիվ և ստեղծագործ երիտասարդների, ովքեր ցանկանում են իրենց համալսարաններում և համայնքներում իրականացնել նորարարական ծրագրեր
«Գրամոքումը» Հայաստանի «Փեն» կենտրոնի նախաձեռնությունն է, որը նպատակ ունի գրի և գրականության ներուժը ծառայեցնել հետպատերազմյան տրավմայի հաղթհարմանը:
Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամը (ԵՀՀ) հրավիրում է իրականացնելու հետազոտություն՝ «Միգրացիայի վերաբերյալ ծրագրեր իրականացնող հումանիտար և այլ տեղական կազմակերպությունների քարտեզագրում» թեմայով։
Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամը (ԵՀՀ), «Ռեստարտ» գիտակրթական բարեգործական հիմնադրամը և Հետազոտական ռեսուրսների կովկասյան կենտրոն-Հայաստան հիմնադրամը (ՀՌԿԿ) հրավիրում են «Քննադատական մտածողության դպրոց»-ին:
The friends of the Research Centre issue scholarships for archive and research stays at the Research Centre for East European Studies in Bremen. These scholarships are for master students, postgraduates, PhD students, junior and senior researchers.
The Office/Program Assistant will support an effective management of the Northern Branch of Eurasia Partnership Foundation office by managing and coordination the Foundation’s operating programs, as well as assist in developing and fundraising for the program’s future strategy.