«Աջակցություն Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացին․ 3-րդ փուլ» Տեղեկատվական հանդիպում
Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամը (ԵՀՀ) կազմակերպում է տեղեկատվական հանդիպում «Աջակցություն Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացին․ 3-րդ փուլ» ծրագրի շրջանակում հայտարարված Դրամաշնորհային ծրագրով հետաքրքված դիմումատուների համար։ Տեղեկատվական հանդիպման նպատակն է համառոտ ներկայացնել «Աջակցություն Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացին» ծրագիրը, օրինակներ բերել նախկինում Դրամաշնորհային ծրագրով աջակցություն ստացած՝ հաջողված երկխոսության նախագծերից, ինչպես նաև հարց ու պատասխանի ձևաչափով պատասխանել դիմումների ներկայացման գործընթացի և ընթացակարգի վերաբերյալ մասնակիցների հարցերին։
Տեղեկատվական հանդիպումը տեղի կունենա մարտի 3-ին, ժամը 16։00-ին։ Հանդիպման վայրն է ԵՀՀ գրասենյակը (Ազատության պող. 1/21, բն. 23, 0037, Երևան):
Դրամաշնորհային ծրագիրն իրականացվում է «Աջակցություն Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացին» ծրագրի շրջանակում` Եվրոպական միության աջակցությամբ։ Դրամաշնորհային ծրագրի դիմումների ներկայացման վերջնաժամկետն է մարտի 30, 2020։ Դրամաշնորհային ծրագրի, դիմելու կարգի և պահանջների վերաբերյալ ավելի մանրամասն տեղեկություն հասանելի է այստեղ։
Տեղեկատվական հանդիպմանն մասնակցությունը հաստատելու համար, խնդրում ենք էլեկտրոնային նամակ ուղարկել Մելինե Ավագյանին՝ mavagyan@epfound.am էլ․ հասցեով։
«Աջակցություն Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացին․ 3-րդ փուլ» ծրագիրն իրականացվում է Հայաստանի և Թուրքիայի ութ քաղաքացիական հասարակության կազմակերպություններից բաղկացած կոնսորցիումի կողմից, որը ֆինանսավորվում է Եվրոպական միության կողմից։ Կոնսորցիումի անդամներն են. Հայաստանում` Սիվիլիթաս հիմնադրամը (ՍՀ), Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամը (ԵՀՀ), Հանրային լրագրության ակումբը (ՀԼԱ), Տարածաշրջանային հետազոտությունների կենտրոնը (ՏՀԿ), Թուրքիայում` Անադոլու Քյուլթյուրը, Թուրքիայի տնտեսական քաղաքականության հետազոտությունների հիմնադրամը (ՏԵՊԱՎ), Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեան (ՀՔԱ) և Հրանտ Դինք հիմնադրամը (ՀԴՀ)։

SUPPORT TO THE ARMENIA-TURKEY NORMALISATION PROCESS
Eurasia Partnership Foundation (EPF) will deliver an information session for the potential applicants to the Sub-Grant Scheme that was recently announced within the “Support to the Armenia-Turkey Normalisation Process: Stage Three” (ATNP-3) programme. The aim of the information session is to briefly present the ATNP programme, talk about previous successful dialogue initiatives supported within the Sub-grant Scheme, and elaborate on the application process and procedure in a question & answer format.
The information session will be held on March 3rd, at 16:00. The venue of the event is EPF (Apt.22, 1/21 Azatutyan Ave., Yerevan 0037).
Sub-grant Scheme is implemented within the framework of the EU-supported Support to the Armenia-Turkey Normalisation Process (ATNP) programme. The deadline to apply to the Sub-grant Scheme is March 30, 2020. More information on the Sub-Grant Scheme and the application guidelines/requirements can be accessed here.
To register for participation in the information session you should send an email to Meline Avagyan at mavagyan@epfound.am.
“Support to the Armenia-Turkey Normalisation Process Stage Three: Consolidation and Moving Forward” (ATNP-3) is implemented by a Consortium of eight civil society organisations from Armenia and Turkey with the financial assistance of the European Union. The Consortium partners are Civilitas Foundation (CF), Eurasia Partnership Foundation (EPF), Public Journalism Club (PJC), Regional Studies Center (RSC) from Armenia; and Anadolu Kültür, the Economic Policy Research Foundation of Turkey (TEPAV), Citizens’ Assembly (h)Ca, and Hrant Dink Foundation (HDF) from Turkey.