Խաղաղության կորպուսի Հայաստանի կառավարման և գործառնությունների տնօրեն
Մայքըլ Ջոնսոնը ներկայումս Խաղաղության կորպուսի Հայաստանի կառավարման և գործառնությունների տնօրենն է: Մայքըլը շահույթ չհետապնդող կազմակերպություններում ֆինանսական կառավարման ավելի քան 20 տարվա փորձ ունի, սկսելով Վաշինգտոնի  և Կովկասի Եվրասիա հիմնադրամից, որտեղ նա օգնեց հաջողությամբ գործարկել Եվրասիա համագործակցության հիմնադրամների ցանցը: Մինչև Խաղաղության կորպուսում իր ներկայիս պաշտոնը զբաղեցնելը, Մայքըլը 10 տարի աշխատել է Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպությանում (ԵԱՀԿ)։ 2010- 2013 թվականը նա եղել է «Ներկայություն Ալբանիայում» (Presence in Albania) հիմնադրամի ադմինիստրացիայի ղեկավարը։ 2013 – 2019-ին՝ Հաագայում, Նիդերլանդներում ազգային փոքրամասնությունների հարցերով գերագույն հանձնակատար:
Մայքըլն ունի մագիստրոսի կոչում Վաշինգտոնի Ջորջթաուն համալսարանից և Բիզնեսի կառավարման գիտությունների բակալավրի աստիճան Արիզոնայի համալսարանից:

Director of Management and Operations for Peace Corps Armenia
Michael Johnson is currently the Director of Management and Operations for Peace Corps Armenia. Michael has over 20 years’ experience in non-profit financial management beginning with the Eurasia Foundation in Washington DC and the Caucasus where he successfully helped launch the network of Eurasia Partnership Foundations. Prior to his current position in Peace Corps, Michael spent 10 years with the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) as the Chief of Fund Administration for the Presence in Albania (2010 to 2013) and the High Commissioner on National Minorities (HCNM) in The Hague, Netherlands (2013 to 2019).
Michael has an MBA from Georgetown University in Washington DC and a Bachelor of Science in Business Administration from the University of Arizona.