Պաշտոնը՝ Ծրագրերի զարգացման համակարգող (12 ամիս՝ պայմանագրի երկարացման հնարավոր հեռանկարով)
ԵՀՀ-ն փնտրում է ակտիվ, նախաձեռնող և մոտիվացված անհատի, որը կդառնա մեր դինամիկ և նորարար թիմի անդամ և կառաջնորդի ԵՀՀ-ի ֆոնդահայթայթման գործողությունները։ Նա հաշվետու կլինի ԵՀՀ տնօրենին, կհամագործակցի հիմնադրամի ծրագրային տնօրենների հետ և կաջակցի ծրագրային թիմերին՝ ԵՀՀ-ի ռեսուրսների հայթայթման ռազմավարության մշակման և իրականացման գործողություններում։
Ծրագրերի զարգացման համակարգողի հիմնական գործառույթներն են․
- Բաժանորդագրվել համապատասխան տեղեկատվական ռեսուրսների և հավաքել/ստանալ առաջիկա դրամաշնորհների մասին բոլոր հայտարարությունները՝ վերահասցեագրելով դրանք համապատասխան անձանց, վարել և համալրել հայտարարությունների և դրամաշնորհատուների տվյալների շտեմարանը, գտնել դրամաշնորհների նոր հայտարարություններ և այսպիսի հայտարարություններ հրապարակող տեղեկատվական աղբյուրներ,
- Կազմել և պարբերաբար թարմացնել դրամաշնորհները տրամադրած կազմակերպությունների ցանկը,
- Նախաձեռնել և համակարգել ֆոնդահայթայթման հանդիպումներ աշխատակազմի համապատասխան անդամների հետ,
- Վերջնականացնել ծրագրային առաջարկների/հայտադիմումների մշակման գործողությունների պլանը, բաշխել գործառույթները, կազմել ծրագրային առաջարկի/հայտադիմումի մշակման գործողությունների ժամանակացույցը՝ չխախտելով հայտադիմումը ներկայացնելու համար սահմանված ժամկետները,
- Համակարգել հայտադիմումը լրացնելու գործընթացը, ձեռնարկել բոլոր հնարավոր քայլերը՝ երաշխավորելու, որ այս գործընթացում ներգրավված աշխատակիցները չեն խախտի վերջնաժամկետները, ինչպես նաև անհրաժեշտ տեղեկություններով կիսվել հայտադիմումի պատրաստման գործողություններին մասնակից թիմի բոլոր անդամների հետ, պատշաճ կերպով պահպանել ողջ տեղեկատվությունը, մասնակցել հայտադիմումի՝ ժամանակին ներկայացմանը,
- Բանակցել ծրագրի հավանական գործընկերների հետ, կազմել և վարել ծրագրերի ապագա, հավանական գործընկերների տվյալների շտեմարանը՝ ներառելով եվրոպական, Արևելյան գործընկերության, Կենտրոնական Ասիայի երկրների և ամերիկյան կազմակերպություններ, փորձագետներ, մասնագետներ, կապ հաստատել կազմակերպությունների և անհատների հետ։ Շարունակաբար աշխատել այս տվյալների շտեմարանի մշակման ուղղությամբ՝ նաև կոնկրետ ֆինանսավորման հնարավորությունների միջև ընկած ժամանակահատվածում,
- Կապ հաստատել դրամաշնորհատուների հետ՝ ճշգրտող հարցերի առկայության դեպքում և այլ հարցումներով, ըստ անհրաժեշտության,
- Պահպանել բոլոր գրված և ներկայացված հայտադիմումները, կազմակերպությունը ներկայացնող ընդհանուր նկարագրական տեքստերը և այլն։ Թարմացնել այս փաստաթղթերը հանգամանքների փոփոխության/ԵՀՀ զարգացմանը զուգահեռ, ըստ անհրաժեշտության, չսպասելով կոնկրետ ֆինանսավորման հայտադիմումի մշակման առիթին։ Չսահմանափակել այս տեղեկություններին հասանելիությունը աշխատակազմի անդամների համար, ինչպես նաև տալ բացատրություններ՝ տվյալ նյութի և տեղեկության պահպանման մանրամասների մասին, մեկնաբանել և հիմնավորել կոնկրետ նյութի օգտակարությունը մեկ այլ առիթով,
- Մասնակցել թիմի հետ ծրագրի տրամաբանական կառուցվածքի, հայտադիմումի մի շարք հատվածների, բյուջեի և բյուջեի նկարագրի մշակմանը,
- Ըստ անհրաժեշտության հավաքել նախապատրաստված տարբեր տեքստերը և գոյություն ունեցող ձևաչափերի հիման վրա ի մի բերել հայտադիմումի նախագծային տարբերակը, ժամանակին նախապատրաստել բոլոր իրավական փաստաթղթերը, պատշաճ կերպով պահպանել դրանք, վարել դրանց տվյալների շտեմարանը, տարազանել ավելի թարմ փաստաթղթերը հներից,
- Կազմել ներկայացված և/կամ ֆինանսավորված յուրաքանչյուր հայտի ժամանակացույցը և հետևել դրան՝ ըստ անհրաժեշտության ծրագրային թիմի հետ ժամանակին կրկնակի ստուգելով հաշվետվության ներկայացման ժամկետները և համոզվելով, որ ծախսերին առնչվող կամ չառնչվող հարցերով ժամկետների երկարացման դիմումների, ծրագրում մեծամասշտաբ փոփոխությունների մասին խնդրանքների կամ նույն դրամաշնորհատուին հետագա հայտադիմումների վրա նախապատրաստական աշխատանքը ժամանակին է մեկնարկել,
- Թիմի հետ համագործակցությամբ՝ աճել և կայանալ որպես որակյալ հայտադիմում և բյուջե կազմող մասնագետ,
- Պատրաստել Խորհրդին ներկայացվող ֆոնդահայթայթման հաշվետվություն՝ այլ անհրաժեշտ (այլոց կողմից մշակված) փաստաթղթերի և հիմնարար մեթոդաբանության հետ միասին և պատրաստ լինել, ըստ անհրաժեշտության, Խորհրդին ներկայացնել կազմակերպության համար ֆոնդահայթայթման ընդհանուր պատկերը։
Ծանոթագրություն․ Այս պաշտոնը տեղակալող անձը հիմնականում համակարգում է ֆինանսական միջոցների հայթայթման և ծրագրային հայտադիմումների կազմման գործընթացը։ Հայտադիմումի բովանդակությունը սովորաբար մշակում է ծրագրային թիմը։ Պաշտոնը տեղակալող անձի կողմից հայտադիմումի բովանդակության մշակման կարողությունը կդիտվի որպես առավելություն։
Պահանջվող անձնական հատկանիշներ․ բազմագործառութայնություն, ճկուն գրաֆիկով և մեծ ծանրաբեռնվածությամբ աշխատելու կարողություն, ճշտապահություն, մանրամասնություններին ուշադրություն դարձնելու մոտեցում, քաղաքացիական հասարակության գործունեության և միջազգային զարգացման աշխատանքով խիստ խանդավառ, սովորելու մեջ ընդունակ և նորը սովորելուն պատրաստակամ անհատ։
Պահանջվող մասնագիտական որակավորում.
- Մասնագիտական գործունեության երեք տարվա փորձ, ցանկալի է քաղաքացիական հասարակության ոլորտում կամ այլ վերաբերելի աշխատանքային փորձ,
- Մագիստրոսի աստիճան հումանիտար գիտություններից և/կամ հասարակագիտությունից։ Արտասահմանում կրթական կամ այլ փորձառությունն առավելություն է։
- Դրամաշնորհատուների, նրանց քաղաքականությունների իմացություն, դրամաշնորհատուների պահանջներն արագ վերլուծելու, հասկանալու, տարազանելու և ներկայացնելու կարողություն։
- Տարբեր թիմային աշխատանքների հաջող համակարգման փորձ։
- Հայերեն և անգլերեն գերազանց գրավոր և բանավոր հաղորդակցական կարողություն։ (Ռուսերենի իմացությունն առավելություն է։)
- Գրագիտության բարձր մակարդակ, հայերեն և անգլերեն որակյալ տեքստեր ձևակերպելու կարողություն։ Տեքստերի հեղինակման և խմբագրման փորձ։
- Բյուջեների մշակման, տվյալների շտեմարանների կառավարման փորձ։
Աշխատավարձ․
Աշխատավարձը կախված է աշխատանքային փորձից, կրթությունից, ստեղծարարությունից և այս պաշտոնի համար անհրաժեշտ այլ կարողություններից։
Դիմելու ընթացակարգը.
Հետաքրքրված դիմորդներին խնդրում ենք [email protected] հասցեով ուղարկել համառոտ ուղեկցող նամակ, ինքնակենսագրություն (CV), որը կվկայի այս պաշտոնի համար ձեր փորձի համապատասխանությունը և նախկինում գրված հայտադիմումի կամ հաշվետվության նմուշ։
«Թեմա» դաշտում խնդրում ենք մուտքագրել ձեր անունը և այն պաշտոնը, որին դիմում եք, օրինակ՝ Զարգացման համակարգող_Անուն Ազգանուն։

Application deadline: October 29, 2021
We are looking for an enthusiastic, motivated and proactive individual to join our vibrant, innovative team to lead EPF’s work in coordinating fundraising activities. Reporting to the Chief Executive Officer, he or she will work collaboratively with senior leadership, support programs team to develop and implement EPF’s resource acquisition strategy.
Main Responsibilities of the Development Coordinator:
- Subscription and collection/reception of all the forthcoming grant announcements, sending them to relevant people; management of the announcements’ and donors’ database; finding new grant announcement sources;
- Development and maintenance of the fundraising roster;
- Initiation and coordination of fundraising meetings with relevant staff;
- Finalizing the proposal development plan, distribution of duties; building a timeline for the proposal development and successfully keeping to it;
- Coordination of the proposal writing process; successfully insisting with involved personnel on keeping the deadlines; sharing information with the entire team engaged in the proposal preparation; storing all the information appropriately; participating in submitting the proposal in time;
- Negotiations with potential partners to be involved in a project; keeping and developing the potential partners’ database, including European, EaP, Central Asian, American organizations, experts, specialists, contact people. Working on the development of this database also in-between of concrete funding opportunities;
- Contact with the donors for Q&A and on other occasions;
- Keeping all the proposals written and submitted, general descriptions of the organization, etc. Updating such documents based on changed circumstances/EPF evolution as needed, not only for a particular funding proposal. Providing access and explanations to the staff where does such information lie, what can be useful on another occasion and why;
- Capacity to participate with the team in the development of a logframe; some parts of the proposal; budget; and budget notes;
- Capacity to order, collect, if needed, draft based on blueprints, and prepare all the legal documents in time, store them appropriately, maintain their database, distinguish the latest docs from the earlier ones;
- Capacity to maintain the timelines of each project applied and/or funded, so that the needs to report are second-checked with the program staff in time, if needed; cost- and no-cost extension requests, large-scale change requests or next applications to the same donor are started to be prepared in time;
- Capacity to grow into a good proposal- and budget-developer with the team;
- Preparation of the fundraising report for the Board in conjunction with other needed documents (that are being prepared by others) and with a linked methodology; presentation of the fundraising picture to the Board, if asked.
Note: this position mainly coordinates fundraising and proposal writing process; the contents of a proposal are usually being developed by the programmatic staff. If the position holder can do that as well, that is a plus.
Personal features needed: good capacity to multitask; flexibility vis-à-vis working hours and workloads (additional work is usually remunerated by EPF in kind or financially); good team worker; good negotiator; schedule keeper; organizer; extravert; attention to detail; passionate for civil society and international development work; fast learner, ready to learn new things.
Qualifications:
- Three years of professional experience, preferably for civil society sector, or another relevant experience.
- Master’s level in one of the humanities and/or social science fields. Education and other experience abroad is a plus.
- Knolwedge of donors, their policies; capacity to analyze fast, understand, distinguish, and present donor requirements.
- Proven record of successful coordination of various teams’ works.
- High level written and verbal proficiency in Armenian and English (knowledge of Russian is an advantage).
- High literacy, i.e. capacity to develop quality written texts in English and Armenian. Proven record of producing and editing texts.
- Experience in budgeting, managing databases.
Remuneration:
Salary will be competitive corresponding to the proven record of experience, education and other qualities necessary for the position.
How to apply:
Interested applicants should submit a brief cover letter, CV, which explains why does their experience fit the JD, and a sample of proposal or report to [email protected].
In the subject line of your e-mail message please indicate your name and the position you are applying for, e.g. Development Coordinator_Name, Last Name